haleysanford9250 haleysanford9250
  • 11-03-2021
  • Mathematics
contestada

Una tienda vende jabón líquido y esponjas. El costo de 6 botellas de jabón es de $9.12. El costo de 4 esponjas es de $5.00. ¿Cuál es el costo total si se compran 2 botellas de jabón líquido y 3 esponjas?

Respuesta :

Lopez930
Lopez930 Lopez930
  • 11-03-2021

Answer:

5.44

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A child has brown hair and brown eyes. His father has brown hair and blue eyes. His mother has red hair and brown eyes. The best explanation for the child havin
______________ es un tipo de precipitación con fragmentos de hielo.
write the necessary steps that need to be followed in maketing​
What exaclty is a mutation?
write a two-paragraph about stan lee
A 0.001 kg nail is placed 0.2m away from 0.1 kg hammer. Calculate the gravitational force on the nail from the hammer.   ​
Directions: Solve for x.​
The measure of KJL= ?°. The measure of NJM= ?°. The measure of MJL= ?°.
What holds soil in place and manages soil fertility by planting wildflowers? а After harvest b Cover crops C. Diversion terraces d Strip cropping
find the cost price when selling price of an article is rupees rs 8640 and the profit percent is 20%​