y2k4wyf96u y2k4wyf96u
  • 13-09-2022
  • Mathematics
contestada

50 pounds of tomatoes and 30 pounds of bananas cost $39 and 20 pounds of tomatoes and 40 pounds of bananas cost $24, what is the price per pound of tomatoes and bananas?

Respuesta :

Otras preguntas

The product of two consecutive odd integers is 77 more than twice the larger integer.find the integers.
Put these in order from least to greatest 6.4 kg 640 g 600,000 mg
3n-5=-8(6+5n) SOLVE
The product of two consecutive odd integers is 77 more than twice the larger integer.find the integers.
what interaction between American Indians and European colonists was most important.? why?
Explain why animals must eat food, but plants do not have to.
What is the answer to 7n-2(n+5)< 3n-16
On a map what do black dots usually represent?
How do u write 6 tenths in simplest form
compare the air pressure at the peak of Mt. Everest to the air pressure at sea level.