zainaba67
zainaba67 zainaba67
  • 14-09-2022
  • Mathematics
contestada

J and P both take dance lesson. J has a lesson evey 4 days and P has one every 3 days. If they both had a lesson today,how many days will it be until they have a lesson on the same day again?
PLSSS HELPP

Respuesta :

Otras preguntas

1. Name the method which is used to separate salt from sea water ​
9. Who _____ her? A. love B. loves C. does love /don’t love D. do love 10. Eating popcorn always _____ me thirsty. A. make B. making C. makes D. is makes
2. What is the sum of 5t + 9 - 3t + 4)?
guys please help this is graded For the number line shown, which statement is not true?
NEED HELP NOW PLEASE
Please help me with this! The question on the image
Could someone please help me on this equation?
6(x + 1) = -2(3x + 9)​
Fast food and processed foods are often less expensive than healthier foods like fruits and vegetables because many of the ingredients come from crops subsidize
Help now please now 50 points and brainliest