mkmz mkmz
  • 11-10-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of 5 oranges and 4 apples is $2.23. Twenty-four oranges and 12 apples cost $8.04.
Find the cost of each orange and each apple.

Respuesta :

Otras preguntas

Lord of the flies. In the role of nature how does living in a primitive setting drive the plot?
Refer to the following diagram to answer this question Where is the resistor located on this diagram A D B C
--- nos da una merienda en el vuelo.
what’s the rational exponent form of this
Please help me do the two in equation
plz help ill give you brainlist to yuo
A small doll is thrown from a window with an initial speed of 6 m/s at 35 degrees above the horizontal. what is its velocity of the doll one second later
solve for x when 2x/5=12/8
correct 1.05859 to one decimal place
Aider moi s’il vous plaît