bradshawbruce78 bradshawbruce78
  • 12-10-2022
  • Mathematics
contestada

Montraie bought snacks for his team's practice. He bought a bag of popcorn for $2.45
and a 18-pack of juice bottles. The total cost before tax was $29.99. How much was
each bottle of juice?

Respuesta :

Otras preguntas

what occurs when two adjacent conductors make electrical contact and by-pass a portion of the circuit?
what is 0.216 as a fraction/
how is compound interest rate differ from simple interest rate
When using the perfect tenses of verbs, it's necessary to add a/anA. irregular verbB. infinitive C. helping verb D. suffix
which of the following topics would be best suited for a research paper
name the property of real numbers illustrated by the equation -2(x 11)=-2x-22
which part of speech is the underlined word? my sister can run extremely fast. a. preposition b. adverb c. adjective d. noun
Carmen has taken out a loan for $800 to buy a car. She plans to pay back the loan at a rate of $40 per month. Ramona has borrowed $500 to buy a car, which she p
Because feudalism had never been firmly established in Italy, growing city-states were able to A.appeal to the central government for assistance with expansion
Caravaggio's chiaroscuro technique inspired many painters of his generation. What was this technique?