arashworth6160 arashworth6160
  • 12-10-2022
  • Business
contestada

the units of an item available for sale during the year were as follows: jan. 1 inventory 15 units at $27 $405 aug. 13 purchase 6 units at $28 168 nov. 30 purchase 14 units at $29 406 available for sale 35 units $979

Respuesta :

Otras preguntas

a group of six friends spent a total of 120 dollars to purchase tickets to a concert use a verbal model to write and solve an equation to find what the cost of
Why is it incorrect to balance a chemical equation by changing the subscripts?
7 minus the quotient of 3 and v
a powdered drink mix calls for a ratio of powder to water of 1:8 if there are 32 cups of powder how many total of water are needed? explain your reasoning
write two numbers so that the numbers are in order.________;6,010;_________;5,060
What is the decimal equivalent of the fraction 119/4?
a powdered drink mix calls for a ratio of powder to water of 1:8 if there are 32 cups of powder how many total of water are needed? explain your reasoning
Is 13/4 a integer,rational number,and irrational number?
How are the factors of 36 related to the factors of 72
What is the value of the expression 3–4?  A.–81  B.–12  C.–   D.