ijustneedanswersspls ijustneedanswersspls
  • 13-10-2022
  • Mathematics
contestada

cheddar cheese costs $4.25 per round. Which equation best represents y, the total cost of x pounds of cheddar cheese?

cheddar cheese costs 425 per round Which equation best represents y the total cost of x pounds of cheddar cheese class=

Respuesta :

Otras preguntas

Is insulting a gerund
Which way do electrons within the rectangular rods move when a positively-charged rod is brought near a positively-charged rod?
A 0.60 kg soccer ball at rest is kicked by a player who has a mass of 50.0 kg. The final speed of the soccer ball after being kicked is 10.0 m/s. Find the final
Compared to other stars we observe, the Sun appears bigger and brighter because: A It is visible at night It is much closer to Earth It has more mass
Heart rate independent variable and the dependent variable
An animal shelter spends $2.50 per day to care for each cat and $3.00 per day to care for each dog. Parker noticed that the shelter spent $46.50 caring for cats
Simply the square root of 8
How do you calculate the average speed of an object?
A spinner has eight equal sections numbered from 1–8. Predict how many times the pointer will land on a multiple of 3 in 300 spins.
What are the values of m and Theta in the diagram below?