kodigamesrock
kodigamesrock kodigamesrock
  • 14-10-2022
  • Mathematics
contestada

A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs $1.50 per pound. She sells the mix for $2.50 per pound.

A store owner mixes 2 Ib of candy that costs x dollars per pound with 3 Ib of candy that costs 150 per pound She sells the mix for 250 per pound class=

Respuesta :

Otras preguntas

how to you combine like terms
Please help ASAP A. 118 B. 32.5 C. 65 D. 130
Which statements accurately describe the Doppler effect? Check all that apply. It is used to learn about the behavior of the universe. It was used by Hubble to
What is the intrest earned if the principal is $800 and the intrest rate 6.5% and the time is 2 years
From a group of 18 customers 5 are to be chosen to receive a special gift. Assuming that the order is in which the customers are children is irrelevant, how man
Here are the main points for a speech explaining the reasons for the current shortage of teachers. i. teachers are leaving the profession because of low pay. ii
11-1/2y=3+6x solve for y
If FE =33 find the length of BC
Ken is doing a layout for a new book. He has a drawing that is 12 centimeters by 10 centimeters, but the maximum space available for the drawing is 8 centimeter
How does the moon influence the tides