btssugastan1 btssugastan1
  • 14-10-2022
  • Mathematics
contestada

at a delicatessen, ham costs $2.49 per pound and swiss cheese costs $3.79 per pound. The customer has $9.50 to spend on 2 pounds of ham and some cheese. how much cheese can she purchase? write an equation and solve it.

Respuesta :

Otras preguntas

Which of the following sentences contains an abstract noun? A. I hope that we are not late. B. They did a good job planning the party. C. Respect must be earne
Government growth during the Great Depression turned public opinion against further expansion of the government's role in the economy. True. False.
Who was JFK preceded by?
A strip of paper is 9/10 of an inch long. You need to cut the paper into 3/12 inch pieces. Will you be able to cut it?
What is the solution of X2-9x+18=0
Find the rate that would be better to solve the problem. Joss makes $60 in 5 days. How long will it take her to make $100? A. Days/Dollars B. Dollars/
solve the equation 9x +6=3 what is x
Which of the following is a consequence of spending more than you make? A cycle of debt Stress Missed opportunity to save and invest All of the above im thinkin
What is 845,001 rounded to the nearest thousand
where is your pelvis located in your body