Keijuro0321
Keijuro0321 Keijuro0321
  • 11-11-2022
  • Mathematics
contestada

An electric toothbrush costs $56, including a 40% price markup. What was the cost for the store to purchase the electric toothbrush?

A) $22.40
B) $30.00
C) $40.00
D) $64.80

Respuesta :

Otras preguntas

what do you call two ratios that have the same value
McDonald's has sold more than a billion hamburgers. If it were possible to eat a hamburger every minute of everyday (day and night) without stopping, how many y
Taylor wants to make 2 1/2 times the quantity given in a recipe. The recipe calls for 1 3/4 cups of flour. How much flour will Taylor need?
Taylor wants to make 2 1/2 times the quantity given in a recipe. The recipe calls for 1 3/4 cups of flour. How much flour will Taylor need?
solve the missing measure of a square, when P=76inFormula: P=4s
Taylor wants to make 2 1/2 times the quantity given in a recipe. The recipe calls for 1 3/4 cups of flour. How much flour will Taylor need?
graph x+2 is greater than -2
Verify the identity sec(beta) - 1 / cos(beta) = sec(beta)
solve the missing measure of a square, when P=76inFormula: P=4s
solve the missing measure of a square, when P=76inFormula: P=4s