graceleahknight014 graceleahknight014
  • 11-11-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of 4kg of kale and 1.5 kg of beetroot is 12.20
The cost of 5kg of kale and 2kg of beetroots is 15.40 work out the cost of 1kg of beetroot and 1kg of kale

Respuesta :

Otras preguntas

words cut deeper than knives​
How does Rashad feel about being a hashtag?
Waves pass energy through matter ,but not space. True or false?
enter a quadratic polynomial which has a double root at 4
Which five systems help you change from a child to an adult?
how to get to meausre density, volume or mass
b. A certain number of students spend Rs. 9025. If each of them spent as many rupees as their number, how many students were there?​
The balance in an interest-bearing account is modeled with a continuous function over time. Which of the domain choices is a possibility? A. Real numbers greate
b. Create a double number line or a table that shows different amounts of powder and water that taste the same as Mai's mixture.​
There are 8 roses and 7 daisies in a vase. (a) What is the ratio of roses to all flowers in the vase? (b) What is the ratio of daisies to all flowers in the vas