williammilton525 williammilton525
  • 14-11-2022
  • Mathematics
contestada

Joe bought 5 1/4-pounds of trail mix for $24.94. What is the price per pound of the trail mix?​

Respuesta :

Otras preguntas

Complete the second sentence so that it has similar meaning to the first sentence. Do not change the word given. :)She promised to look into my case personally.
simplify sin(3x+13)=cos(4x)
During his tennis career in singles play, John won 3 fewer tournament A titles than tournament B titles, and 2 more tournament C titles than tournament B titles
Can I have the formula to solve the algebra problem more easy 56x2+104x+48=0
A car has a maximum speed of 341.7 feet/second. Convert this speed to miles/hours.
Relationship between mini and kabuliwala
During his tennis career in singles play, John won 3 fewer tournament A titles than tournament B titles, and 2 more tournament C titles than tournament B titles
simplify the equation simplify x^5/8/x^1/6
What are the major characteristics of grand opera?
Relationship between mini and kabuliwala