cejones2008 cejones2008
  • 14-11-2022
  • Mathematics
contestada

4) A pizza shop sells pizzas that are 12 inches (in diameter) or larger. A 12 inch cheese pizza costs $9. Each additional inch costs $1.75, and each additional topping costs $0.50. Write an equation that represents the cost of a pizza. Be ure to specify what the variables represent.​

Respuesta :

Otras preguntas

in sign language what is a tty
when the polynomial is 4x^3-7x^2-10x-7 divided by x-3​
what genus name for oats and species name​
What Is The Similarities And Differences Between Infectious And Chronic Diseases? ÔwÔ ​
Hey um does anyone wanna help me?
These triangles are congruent by the triangle congruence postulate [? ]
based on the historical setting, why does paul have two different names?
M. Abadie and S. Collier combine their individual sole proprietorships to start the Abadie - Collier partnership. M. Abadie and S. Collier invest in the partner
cos s=-2/5 and sin t=4/5, s and t are in quadrant II find cos(s+t) and cos(s-t)
A chemist uses hot hydrogen gas to convert chromium(III) oxide to pure chromium. How many grams of hydrogen are needed to convert 76 grams of chromium(III) oxid