28fostek 28fostek
  • 12-12-2022
  • Mathematics
contestada

How do you find a unit rate? For example, $1.40 for 4 apples. Please help.

Respuesta :

Otras preguntas

Is this a function pls someone tell me
A box of cereal measures 8 in by 3 in by 10 in. 80% of it is filled with cereal. How much cereal is in the box?
Draw the set for each of the following inequalities:
PLEASE HURRY! (once more) A cooler contains three​ colas, seven​ root beers, and three​ ginger ales.​ Three​ people grab a drink at random, one at a time. a) Wh
The scale on a map shows that 200 miles is represented by 5 inches on a map. Which proportion can be used to find the distance on the map, x, that represents 50
A firm that earns less than 70 percent of revenue from its dominant business and has direct connections between its businesses is engaging in ____ diversificati
Find the value of b that would cause the graph of f(x)=b^x to look like the graph with points (0,1) and (2,25) I am having trouble with this one.
Which of the Following Resulted from president Andrew Jackson attempt to balance trade between the North and South
10( 7+6s) its distributing
find the area for the shaded region