ryleepatebtw300123
ryleepatebtw300123 ryleepatebtw300123
  • 13-12-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of rice is proportional to its weight. Rice costs $0.71 per 16 ounces.


Part A.
Create an equation to represent the cost, c, of w ounces, of the rice.



PLS ANSWER THIS ASSIGNMENT IS DUE TODAY

Respuesta :

Otras preguntas

A basketball player shoots the ball with an initial velocity of 17.1 ft/sec. at an angle of 45.6° with the horizontal. To the nearest tenth, find the initial ho
Four-month-old michaela groups stimuli on the basis of shape and size. this means that michaela is able to __________.
Would someone Please answer this question please will be thanked and also will pick brainly!! (please be honest)
PLEASE HELP IM REALLY IN DESPERATE NEED!! I WILL LOVE YOU FOREVER IF YOU HELP ME!!!!
What is a plane mirror
stellar equilibrium is balance between what two things
which literary device involves the repetition of vowel sounds across successive or closely placed words?
The anthropologist fuambai ahmadu of sierra leone views female genital mutilation as __________.
how do conservationists make use of watersheds and ecozones?
Is photographs of civil war soldiers in their camp a primary or secondary source?