mazzleon225 mazzleon225
  • 14-12-2022
  • Mathematics
contestada

The profit a hamburger vendor earned, in dollars, is proportional to the number of hamburgers sold. This equation represents the proportional relationship between the profit earned and number of hamburgers sold. p = 2H.
Enter the profit, in dollars, earned for each hot dog sold.

Respuesta :

Otras preguntas

GIVING BRAINLIEST AND EXYRTA POITNS PLZZZ HELP ASAP
What is a widely used name in Argentina? Agustina Argentina Adelina Argelina
Is healthy weight balance needed in performing dances?help plss​
Who is your Favorite animal? Explain why.
What is an equivalent equation to 1/4n-16
What were working conditions like in the early 1900s?
A rice merchant purchased 50 bags of rice at rupees 300 per back he spent 500 rupees towards transportation due to lack of demand for the Rice incurred a loss o
2. Use the distributive property to evaluate the expression. A) 4(x-2) B) 3(y+9) C) -2(3-r)
If connie pays $100 for 8 baskets, what is the unit rate for each Basket?
If you weight 100 pounds on earth how much would you weight on the moon