jameshirst0007 jameshirst0007
  • 14-12-2022
  • Mathematics
contestada

The cost of three pens and one rubber is 2.25 the cost of two pens and two rubbers is 1.90 work out how much one pen costs and how much one rubber costs

Respuesta :

Otras preguntas

what sentence is. the book which I lost last week has been found​
5.04 x 104 = 200.8 504 5,044 50,400 none of these
the department holds a meeting every week
Find the slope of the straight line that passes through the following pair of points. (-4,1) and (2,6) ​
________translated the sanskrut tent of hitopadesh
simplify the monomial 11x^2 -3x^2
Which of the following is an example of a complex number that is not in the set of real numbers?A) -7B)[tex]2 + \sqrt{3} [/tex]C) 4+9iD)[tex]\pi[/tex]​
the requirement qualification for the Post is​
In java.Find the output of the expressions i) 3 % 4 ii) 3 / 4​
Determine the measure of the interior angle at vertex E.