kchaconleonor972 kchaconleonor972
  • 14-12-2022
  • Mathematics
contestada

An ice cream shoppe makes $15 for every 4 milkshakes they sell. If they made $71.25 in one hour on milkshakes, how many did they sell ? 15/4 = 71.25/ X

Respuesta :

Otras preguntas

Please answer it's due soon and I need help! bOi!
Base your answers to questions 42 through 44 on the mineral chart below and on your knowledge of Earth science. The mineral chart lists some properties of five
what does the wavelength of maximum energy depend on?
What is235÷4 spiral revew
Please help me!! Thank you so much!!
I need help with thishistogram
The five main phases of a project include pre-planning, planning,__________,__________, and closing. A. implementation; monitoring B. interviewing; implem
whats 3 3/4 divided by 1/2
What is a main different between the pan American games and the Olympic Games ?
Please assist me the following question, Amar and his friends went to a movie at 4:45pm. The movie ended at 6:20. How long was the movie? Please show work... Am