julietmarinas1 julietmarinas1
  • 14-12-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.47 per pound. Danielle buys an apple that weighs 0.62 pound. To the nearest cent, how much does Danielle's apple cost?

Respuesta :

Otras preguntas

Which describes democracy? A. rule by the people B. rule by a small group C. rule by a king D. rule by no one
Mrs. Nelson has a rectangular flower box that is 5 feet long and 2 feet tall. She wants the width of the box to be no more than 5 feet. If the width is a whole
A cylindrical propane tank is filled for a cost of $0.03 per in3. The tank has a radius of 24 in. and a height of 60.5 in.What is the cost to fill the propane t
3(x + 4) = 18 (Given) 3x + 12 = 18 (Distributive Property) 3x = 6 (Subtraction) x = 2 Give a reason for the last step in the argument shown. A) addition B) d
A group of volunteers in San Francisco began making a quilt in 1987 to honor their friends and family members who had died of _____. A. Ebola B. AIDS C. Cancer
you can buy 3 apples at the quick market for $1.32.you can buy 5 of the same applws at the shop and save for $2.30.Which place is better buy?
Most of Australia's population lives in which part of the continent? south west central coastal NextReset
what is the difference between undifferentiated sperm cells and sperm?
Which property of multiplication or addition was used to rewrite -6×(5×4) as (-6×5)×4? A.Associative Property B.Commutative Property C.Distributive Property D.I
During the 1920s, which president adopted a laissez-faire toward business, which helped bring about the Great Depression?