victoriafernandes202 victoriafernandes202
  • 14-12-2022
  • Mathematics
contestada

It costs $270 for 3 people to go on a fishing trip. How many people can go for $1,080?

Respuesta :

Otras preguntas

Find the unit rate. 21 3/4 meters in 2 1/2 hours
After eating 25 percent of the pretzels, Sonya had 42 left how many pretzels did Sonya have originally??? How do I get the Answer
Which ratio is equivalent to 12 : 54? a.3/13 b.6/24 c.24/104 d.36/162
what is the tone of line 8 in "I hear America singing"?
Which is the adverb phrase in the sentence? Finally, Jeff, in a jacket and boots, snuck behind a tree in the woods and spotted a deer. A. in a jacket and boots
1 kg = how many grams?
Which of the colors absorbed by chlorophyll is least visible?
Twenty less than a number is more than twice the same number . Step by step to get the answer
Which type of sentence has two independent clauses joined by a comma and a conjunction? A: simple B:compound C:complex D:compound complex
Why is acceleration used in the formula for force, instead of velocity?