londzzz londzzz
  • 12-01-2023
  • Mathematics
contestada

A package of 3 pairs of insulated socks costs ​$21.87. What is the unit price of the pairs of socks ​?

Respuesta :

Otras preguntas

Which sentence reflects the theme of "Invictus" by William Ernest Henley? Sometimes giving up is the smartest choice. Each of us is responsible for our
Group of related parts
What did McCarthy do first to get the public’s attention?
I need some help with my math question
How do the Ten Commandments differ from Hammurabi's Code?
Do you need a capital letter after ellipsis if the sentence is “Whatever... We’ll check later.”
Factor 9x 6 – 16y 6 completely. First factor each term. 9x 6 = (__)2 16y 6 = (__)2 Then use a2 – b2 = (a – b)(a + b). Show your work. 9x 6 – 16y 6 =
HELP MEEEE PLEASE IM BAD WITH WORD PROBLEMS
What Roman contributions still influence our lives today?
Why were many American colonists opposed to the East India Tea Company? What did the Americans want instead?