bellashaffer156 bellashaffer156
  • 13-01-2023
  • Mathematics
contestada

Using the calculations for each ingredient:

How much did Hector's homemade sandwich cost?

Hint:

Remember the total cost for the bread is $0.16.

Add the $0.16 and the answers to questions 2, 4, 6, and 7 in order to get the total price for the sandwich.

Respuesta :

Otras preguntas

How do you factor this 8x^2+2x-21=0
Who was the first American to to contribute to the industrial revolution?
why food coming from stomach is to be made alkaline?
What groups were threatened by john knox's ideas?
Solve for x: 25x2 − 36 = 0
Density is calculated by dividing the mass of an object by its volume. Please select the best answer from the choices providedTrue or false
What are future effects on society and business using computers?
state the purpose of making urine.
what are the end products of fat digestion
A 76.5 kg cross-country skier skiing on unwaxed skis along dry snow at a constant speed of 4.00 m/s experiences a force of friction of -60.0 N.  What is the coe