olaniyansheriff304 olaniyansheriff304
  • 15-05-2023
  • Mathematics
contestada

a girl is 12years old now.what was her age x years ago?​

Respuesta :

Otras preguntas

A jar of jelly that weighs 4.25 ounces costs $2.89. What is the cost of one ounce of jelly?
Express 16.54 as a mixed number
What is 12/30 written as a decimal and as a percent
a sled going down a hill covered in snow eventually comes to a stop. Explain why this happens in terms of energy. Use the terms potential energy, kinetic energy
which organelles are involved in energy conservation?
Divide until it terminates
Which general gained new Western lands for Emperor Justinian in the 530s CE
How will the bill of rights ensure that the government does not abuse its power?
what happened in Poland 1989
The sum of the interior angles of a triangle is 180 the second angle of a triangle is 45 more than the first and the third angle is twice the first