rainsclo07 rainsclo07
  • 11-03-2024
  • Mathematics
contestada

a. Mayonnaise, 16 oz. jar for 80¢ would = $ per oz. b. Mayonnaise, 12 oz. jar for 49¢ would = $ per oz c. The best buy would be ( a. or b.)

Respuesta :

Otras preguntas

what steps must winters first accomplish in order to build believable story elements within historical fiction
what are metropolitan areas made up
what are 2 forms of writing 15,409
45 1/2% as fraction in simplest form
Write the ratio 42 inches to 9 feet as a fraction in simplest form. Explain why you get the same result whether you convert feet to inches or convert inches to
the sum of 14 and a number is equal to 17
Find the square roots of 2500. What is the principal square root of 2500?
what is 12.375 in word form
How is a radio wave different from a gamma wave? Is it Wavelength? Or is it Frequency? Please explain this to me...
A survey indicated that 3 out of 5 doctors use brand x aspirin. If 2000 doctors were surveyed how many used brand x? show work please!