MarbleMonkey1624 MarbleMonkey1624
  • 13-03-2024
  • Mathematics
contestada

5 tons of bark cost $17,500.00. What is the price per pound?____$

Respuesta :

Otras preguntas

Definition of reciprocity treaty
Which sentence uses punctuation correctly? A. The basketball rolling down the street, is mine! B. The basketball, rolling down the street is mine! C. The basket
what's 4 2/3 times 2
Mrs. Garcia used 5 cups of flour to make 3 loaves of bread. How many loaves of bread can she make with 30 cups of flour?
Which word is a pronoun that renames the subject of this sentence? My friends said they would be here at six o'clock tonight. A. my B. tonight C. they D. friend
What was the lasting effect of the Roman Catholic Church becoming the official church of the Roman Empire?
Read Juliet's lines from Act IV, Scene 2 of Romeo and Juliet, as Juliet prepares for the wedding: Nurse, will you go with me into my closet, To help me sort suc
The school choir has 84 members the ratio of girls to boys in the choir is 3:4 how many members are girls
Which describes the irony in "Charles"? A.Laurie, who never wanted to go to school in the first place, ends up wanting to spend all his time there. B.Laurie, w
through: (3,5), slope= 5\3