Itzeddy1023 Itzeddy1023
  • 15-03-2024
  • Mathematics
contestada

Apoorva bought 26 kg of apples for rs 2,340. he sold them at a profit equal to the selling price of 6 kg of apples. then the selling price of apple per kilogram was: find:

Respuesta :

Otras preguntas

An experimental design included references to prior experiments, materials and equipment, and step-by-step procedures. What else should be included before the e
How many seconds since school has started? I started on August 16 until September 1. Just need help on how to solve it. Quantitative Literacy
I asked them to leave the room change into direct speech​
A rectangle has a length 25% longer than the width and an area of 80cm squared. determine the length and the width of the rectangle
We related Solving Equations to Wrapping and unwrapping a gift? True False
i need to know what this is lolololol thanks.
what is the meaning behind this image
8y^-18 as a fraction
Elaine drew the model below of her room and bed. The scale of the model is 1 in. = 2 ft. What is the approximate area of her actual bed?
i will finish my lecture by 5 o'clock.Change it into passive voice​