lesatlou0813 lesatlou0813
  • 11-04-2024
  • Business
contestada

10 kg Tastic rice Cost Price: R174,99 Selling price: R192,49. If the 10 kg Tastic rice is divided into 8 smaller packets. Calculate the selling price of ONE small packet. (2) ​

Respuesta :

Otras preguntas

how do you round 3,915 o the nearest hundred?
How do you find out the percentage of 55% of 140
Please show all work for this 7x + 3 =9x - 7
Change decimal number 75 to base 2
is aluminum foil a compound element or mixture?
A basketball is launched with an initial speed of 8.8 m/s and follows the trajectory shown.  The ball enters the basket 0.98 s after it is launched.  What are t
consider the equations. f(x) =-6x-1 and g(x)=4x^2 select the solution for (fg)(x)
What is 20/15 simplified?
Can you please show all work how you do this and with answer 15x + 6= 4x - 5
Why are there so Many Orphan Heroes and Superheroes?