katherinepachecozara katherinepachecozara
  • 11-04-2024
  • Mathematics
contestada

A 4-cup bottle of shampoo costs $14.60. What is the price per pint?

Respuesta :

Otras preguntas

A clydesdale drinks about 120 gallons of water every 4 days at this rate about how many gallons of water dose clyesdale in 28 days
Tell what a space probe is and what it does. name two space probes and tell to what planet they been sent.
What is a microscopic organism consisting of one cell without a nucleus is a
what does -9²-2-4-9y+6y²+y
Sara's savings account balance is $34 one week and -67 the next.which amount represents the greatest change
what 2 decimals are equivalent to 0.9
how many time does 80 go into 170
What value of w solves the equation? w^-3 = 1/64 w=___
Which is considered a high-priority health issue in the United States? a. Anorxia b. Autism c. Immunizations d. Dental Health
the ratio to red from yellow is 3/5 how much red paint should be mixed with 20 oz of yellow