Buddly
Buddly
13-06-2018
Mathematics
contestada
help ydjd8du sshhdiddk
Respuesta :
titussupercell
titussupercell
15-06-2018
Gosh I hope you didn't have to turn this in yet. I'll help you with 4 and 5.
If you want to find the unit rate, you're finding out how much money it is per ounce.
Divide your cost by the number of ounces.
So for example, 3.98 / 16.
After you get your answers, write them down. Whichever answer is the lower number is the better buy because each ounce costs less.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 91+ )
Otras preguntas
A 2.5m thick horizontal orebody is located at a depth of 80m, with the rock cover having a unit weight of 25kN/m3. An initial mining layout is based on 6m room
Compare the slopes of the linear functions f(x) and g(x) and choose the answer that best describes them. x g(x) 0 2 5 4 10 6 The slope of f(x) is greater than t
A botanist used a Punnett Square to calculate the percentage of phenotypes they should see in their latest generation of flowers. Their predictions estimated th
sports make a person more social essay
(Look at picture) Ty for the help
How does someone become a carrier for sickle cell anemia
Does this set of ordered pairs represent a function? why or why not? (-2,2), (-1, 2), (3, -1), (3, 1), (4, 11)) oa. yes, because there are two xvalues that are
Let X be a Poisson random variable with parameter λ. Show that P{X = i} increases monotonically and then decreases monotonically as i increases, reaching its ma
1-8: Atomic Emission Spectra
Pls Answer ASAP! The following problem shows an expression in exponential notation. The missing powers of 10 are represented by letters. Type the powers into th