victoria7853 victoria7853
  • 14-08-2018
  • Mathematics
contestada

Help me plz.............

Help me plz class=

Respuesta :

ailineortiiz
ailineortiiz ailineortiiz
  • 14-08-2018
Brand B cost less because it's only ¢.89 per pound and Brand A is $1.08 per pound will h means that brand B is cheaper by ¢.19
Answer Link

Otras preguntas

What is the purpose of a literary analysis essay
In the Supreme Court ruling in Fletcher v. Peck, a. the court supported the arguments of the state b. the court upheld the sanctity of contracts c. the courts r
how do you say " my dad's name is --- and my mom is---'
During the revising phase of the writing strategy, why is reading the essay out loud recommended?
Maths Times Adding span
Correct usage of ‘on’, ‘at’ and ‘in’ from a foreigner’s point of view
John paints 2 portraits in 8 hours, 3 portraits in 12 hours, and 5 portraits in 20 hours. Which statement correctly describes this situation?
peggy is putting flowers in vases. she puts either 2 or 3 flowers in each vase. if Peggy has a total of 12 flowers, how many different ways can she place them a
Why did Europe not see Roman-era numbers of men participating in battles until the 17th century?
what pamphlet denounce British rule and fanned the flames of the revolution