MarleyMarx MarleyMarx
  • 11-03-2016
  • Mathematics
contestada

if you have 6 rolls of paper towel, 60 sheets per roll for $3.49 how much is that per sheet?

Respuesta :

ShrekWazaowski
ShrekWazaowski ShrekWazaowski
  • 11-03-2016
Okay so you have 6 rolls of paper towels, with 60 sheets per roll what is 60 times 6? 
Answer Link
jessla314
jessla314 jessla314
  • 11-03-2016
$3.49 divided by 6 (the number of rolls) is $0.58. This means it is $0.58 per roll. 0.58 divided by 60 (the number of sheets you have) is 0.01. This means that each sheet costs $0.01.
Answer Link

Otras preguntas

у 10 y=fix) 8 7 4 3 2 1 15 4 43 -2 -1_1 1 2 3 4 5 -2 3 -4 -5 -6 -7 -8 -9
Batrisyia Ali has trouble keeping her shop in PelangiPlaza fully stocked. The clothes fly off the racks as soon asshe puts them up.“Yesterday, a customer came i
I need the answer ASAP
Contests las siguientes preguntas con
Plz help me !!!!!!!!!!!!!
Denver, Colorado is called " The Mile High City" because of it's elevation is 5280 feet above sea level. Someone tells you that the elevation of Death Valley, C
Simplify 2x + x + x + 2y x 3yx y Answer ?
View which is used to specify the tables fields , their data types and properties ​
Express the rate as a unit. 2.75 yards of fabric for $22
Do you think what happened to the Japanese Americans during World War II could happen again to a group of people in the United States if there were a crisis sit