vanessaraydon vanessaraydon
  • 14-09-2018
  • Mathematics
contestada

Vegetables at Farm Market sells for $2.00 a pound, and a basket costs $3.50. If Charlene wants to buy a basket and spend now more then $10.00 total, how many pounds of vegetables can she buy?

Respuesta :

blackveilbridepepng3
blackveilbridepepng3 blackveilbridepepng3
  • 14-09-2018
Charlene can buy 3 pounds of vegetables.
Answer Link

Otras preguntas

A summary of observational data is called a/an
A floor of a room is in the shape of square. It is to be covered with rectangular tiles that each have an area of 192 square inches.If the length of the floor i
Which of the following documents would you use to create your cash flow statement? a. bank account statement b. all of the above c. paycheck d. ATM receipts
What are the environmental effects of mining?
While watching a recent science fiction movie, one Klingon spaceship blows up a Droid spaceship with a laser gun. The Klingon crew watches out the port window a
what thoughts are in the middle section of the declaration of independence
How do you do this I need help
Why was invention of fire so important
What social problems needed to be addressed in the United States in the late 19th and early 20th centuries
what is the phrase of warm air cold air