jweber121713 jweber121713
  • 11-10-2018
  • Mathematics
contestada

Apples cost $0.89/pound. How much will 25 pounds cost?

Respuesta :

jamescrighton jamescrighton
  • 11-10-2018

$22.25 will be your answer for this one

Answer Link
torresalysabeth
torresalysabeth torresalysabeth
  • 11-10-2018

Answer:

Your answer will be 22.25 because 0.89 times 25 equals that

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Which of the following number sentences illustrates the associative property of multiplication? 8x9 = 9x8 2 x (1 x 9) = (2 x 1) (2 x 9) (3 x 8) x 6 = 3 c (8 x
what’s 2+2 because it’s confusing
If two types of matter are combined and energy is given off, what type of change is likely to have occurred? chemical change physical change particle change sha
evaluate the equation -4x = 14A. x = 10B. x = 7/2C. x = -7/2D. x = -10​
Write an opinion essay about English is the only foreign language worth learning 180-220 WORDS
What is the solution to the system of linear equations? 2x + y = 7 x - 2y = 16
Evaluate the impact of the big stick policy on us foreign relations
What is the minimum cooking temperature for stuffing made with meat stock.
 hey! This is due at like 11 pm!
if 3 cubic centimeters fill the botton layer of a box and the box fits 6 layers what is the volume of the box