anoynomouskali7558 anoynomouskali7558
  • 13-10-2018
  • Mathematics
contestada

6 pounds of raisins cost 12$, what is the price per pound of raisins?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 13-10-2018
2 dollars because 2 times 6 is 12 so it's 2 dollar per pound of raisons
Answer Link

Otras preguntas

hi everyone if anyone that is good in math may you please help me with this please please
What is physics? Relate to other sciences.
does apple still make those big computers but with their latest operating systems?
The _______ are involuntary. a. biceps and triceps muscles b. skeletal muscles c. cardiac muscles d. fast-twitch muscles
Three Friends all have ages that are consecutive integers. The sum of their ages is 48. What is the age of the oldest friend?
Which element is found in nucleic acids but not in proteins? A.) carbon B.) hydrogen C.) nitrogen D.) phosphorus
Find the median 12, 8, 5, 6, 1, 10, 13, 11
The energy that's given to the body by food is
You record a %T of 85 from a Spec 20. This is equivalent to what absorbable level?
hi everyone if anyone that is good in math may you please help me with this please please