Danabana Danabana
  • 12-11-2018
  • Mathematics
contestada

You buy three pairs of jeans for $35.95 each and get a fourth player for free what is your cost per jeans

Respuesta :

wegnerkolmp2741o
wegnerkolmp2741o wegnerkolmp2741o
  • 12-11-2018

3 pairs at 35.95 = 107.79 total

107.79/4 pairs you bring home

26.95 per pair

Answer Link

Otras preguntas

Question 17 (2 points) Gorbachev's programs of Perestroika and Glasnost saved the Soviet Union from collapse TRUE OR FALSE​
Two angles that form a right angle are supplementary is true or false?
Why non formal education is called complementary to formal education?
PLEASE HELP NOW PLEASE
Ecosystems are made of food ___________ which are interconnected food ___________.
Find the measures of all of the angles.
1) Set up, but do not solve, a system of equations for the following application: A nurse mixes a 100% saline solution with a 20% saline solution to produce 160
1.1 solve for x, where 0°< x 90°. write your answer to one decimal place. 1.1.1 tanx=sin38° 1.1.2cosec( x+10°)=1.345​
4 + root 3 / 4 - root 3​
What is relative clause?