triniwwekid200p3pfbi
triniwwekid200p3pfbi triniwwekid200p3pfbi
  • 13-11-2018
  • Mathematics
contestada

6 pounds of candy cost $12.44. How much is one pound?

Respuesta :

puppys12
puppys12 puppys12
  • 13-11-2018

12.44/6 = $2.07 per candy

Answer Link
Donna1113 Donna1113
  • 13-11-2018
$2.07 per pound is the answer
Answer Link

Otras preguntas

Not sure how to solve 2sinxcosx+cosx=0  Could you help?
Graph the line for this problem:    y=3x+6
what is the cosine of 300 degrees?
Graph the line for this problem:    y=3x+6
3. Factor. 9x2 + 15x (Points : 1)       x(3x + 5)       3x(3x + 5)       9x(x + 5)       3x2(3x + 5) Question 4. 4. Factor. 20mn − 30m (Points : 1)       2m
What do chemists measure concentration with?
When environmental conditions are favorable, ________ is generally more beneficial for a fungal species. a. asexual reproduction b. sexual reproduction c. moving
The percent of fat calories that a person in America consumes each day is normally distributed with a mean of about 36 and a standard deviation of about 10. Sup
what is the tangent of 210 degrees?
In the poem By Myself by Eloise Greenfield are there any metaphors, simlies or personifications. thank you