sapphirewolf123210 sapphirewolf123210
  • 14-11-2018
  • Mathematics
contestada

what is the unit rate for $32.05 to 15 gallons

Respuesta :

datgamer13
datgamer13 datgamer13
  • 14-11-2018

To figure this out, just divide 32.05 / 15.

32.05 / 15 ≈ 2.1367

So, the rate for dollars per gallon is about 2.1367!

Answer Link
chloejoy418
chloejoy418 chloejoy418
  • 14-11-2018

$32.05 / 15g = 2.136

$2.14 per gallon

Answer Link

Otras preguntas

From a pile of 100 pennies(P), 100 nickels(N), and 100 dimes(D), select 21 coins which have a total value of exactly $1.00. In your selection you must also use
Four consecutive multiples of 10 have a sum of 300. What is the least of these numbers? F.20 G.30 H.40 J.50 K.60
Translate the following Latin phrases to english;Sextus Davum saepe vexat; Sextum Davus non amat.Puellae Marcum et servum conspiciunt.Magna vox puellam terret.M
Was the American Revolution inevitable? list 3 examples. i need details, please.
describe the ancient interaction between north africa and southwest asia
Is 63 a prime or composite number
Why can we see objects in space? Like the Sun, stars, the moon and other planets.
Inez waters her plants every two days.She trims them every 15 days.She did both today.When will she do both again?please help me with this problem
From a pile of 100 pennies(P), 100 nickels(N), and 100 dimes(D), select 21 coins which have a total value of exactly $1.00. In your selection you must also use
The shaded figure in the diagram above consists of five squares. It touches the circle at points M, N, P, and Q. The radius of the circle is 15 centimeters. Wh