mallardmya2006 mallardmya2006 15-11-2018 Mathematics contestada Write an equation for the following story: Sarah bought 4 puzzles for Christmas presents for her friends. She also bought a book for her mom that cost $7. She spent a total of $23. How much did each puzzle cost?