kateeliza16 kateeliza16
  • 12-01-2019
  • Mathematics
contestada

3 erasers cost $4.41 which equations would help determine the cost of 4 erasers

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 12-01-2019

Answer:5.88

Step-by-step explanation:

Divide 3 by the amount to get the price of one. Then multiply 1 by 4

:)


Answer Link
ronglinf222
ronglinf222 ronglinf222
  • 12-01-2019

Answer:

17.64

Step-by-step explanation:


Answer Link

Otras preguntas

Please help I cannot fail!
i will mark brainliest the first person who answers my question
Mi perro _________________ mucho cuando era cachorro. A. corría B. corrías C. corrían D. corríamos
Which of the following best defines the underlined word below? international aid can be used to combat drug trafficking. a. illegal transportation b. legal trad
Can somebody please decode this? My friend told me to as a "challenge", but I'm just not feeling it right now.
African american pressure prompted president harry truman to advance civil rights by:.
Mr. Fuller wants to put fencing around his rectangular-shaped yard. the width of the yard is 55 feet and the length is 75 feet. how many feet of fencing does Mr
Find the surface area
On the number line 0/2 1/2 2/2 3/2 4/2 5/2 6/2 7/2 8/2 what fraction on this number line is equal to one
Find the greatest common factor of 8 and 24.