santaclause6
santaclause6
13-01-2019
Mathematics
contestada
what the cost of 17kg if 1kg cost #2.50
Respuesta :
reedersethanox20rc
reedersethanox20rc
13-01-2019
£42.50 because you just need to times the 2.50 by 17
Answer Link
appooshps4
appooshps4
13-01-2019
Amount=17
cost per kg=2.50
Therefore total amount= 17×2.50=42.50
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 79+ )
Otras preguntas
How does a satire differ from a fable? A. A satire uses animals to illustrate human failings, while the characters in a fable are always humans. B. A sati
In Herman Melville’s Moby-Dic, what happens to the boat carrying Ahab when it nears Moby-Dic? It nearly capsizes from the whale’s rolling motion. It is swallowe
If two sides of one triangle are proportional to two sides of another and included angles are equal, then the triangles are similar. Always Sometimes Never
ILL GIVE BRAINLIEST PLZ HELP
Declaration of independence definition world history
at a local high scjool , enrollment in the drama club increases by 5% each year. what is the common ratio in this situation?
What is the solution of 3x+y=9 and 3x minus 5y=15
A graded bed deposited in a matter of hours is called a turbidite bed. True or False?
With _____, resources are wasted because they are not used efficiently.
Help please I need a help