Noahhaydt
Noahhaydt Noahhaydt
  • 15-01-2019
  • Mathematics
contestada

a 16-fl oz bottle of juice cost $2.00 what is the unit cost

a 16fl oz bottle of juice cost 200 what is the unit cost class=

Respuesta :

LupoDelTuono
LupoDelTuono LupoDelTuono
  • 15-01-2019
B, is the correct answer

$.125/fl oz
Answer Link

Otras preguntas

pleaseeee help meeeeeee
How did the declaration contain enlightenment ideas?
A(n) __________ is a fast-flowing river of air at the boundary between the troposphere and stratosphere.
leukoplakia can develope into which condition?a.emphysema. b.oral cancerc.heart disease. d.bad breath
Determine the slope of the graph of x3 = ln(xy) at the point (1, e).
The deformed skeletal bones of Neanderthal man were merely the result of a lack of Vitamin
What is the equation of the circle passing through the point (−5, −2) whose center is at (−2,3)?
8,543.191 The 1 in the tenths place is blank the value of the 1 in the thousands place.
what was the main reason for trading with west Africa
Summer lay-by and christmas were two occasions in which ______ could look forward to for recreation and relaxation.