ejdjsnsb ejdjsnsb
  • 16-01-2019
  • Mathematics
contestada

Find the unit rate. A quart (32 ounce) bottle of milk costs $1.19

Respuesta :

owentout
owentout owentout
  • 16-01-2019
$0.037187 per ounce but who would want a quart of milk in the middle of January
Answer Link

Otras preguntas

Do all of the cells of your body divide at the same rate? Explain.
Solve the equations. Give an exact and a four-decimal-place approximation.log 2X=2.3
1. (2xy^2)(-3x^2y) 2.(1/3x^2y)(-9xy^3)=
how did the scientific revolution lead to the enlightenment?
If ice has a density of.92g/cm, what is the volume of 1.8 kilograms of ice?
How to factor 985xy +350x^2 +660y^2 by grouping?
how do decomposers make sure that there are always enough minerals and other nutrients in an ecosystem?
How did Procopius link the cathedral's opulence (wealth) to true Christian values?
Which of these methods of heat transfer does not involve particles? Radiation Conduction Convection
the temperature at which a given substance will change from a liquid into a gas ?