Respuesta :

Answer:

He could buy 4 rolls. With a left over of $3. That 3 dollars cannot buy one more since it is not enough. 4.25 x 4 = 17.00

Step-by-step explanation:


4.25/3 = 1.42 per roll

$20.00=1.42x

X=14.08
Danika can buy 14 rolls