1brianna45
1brianna45 1brianna45
  • 16-01-2019
  • Mathematics
contestada

Mrs.krabappel is buying composition books for her classroom. Each composition book cost 1.25.

Respuesta :

aidanfbussiness
aidanfbussiness aidanfbussiness
  • 16-01-2019

Answer: S x 1.25 = A


Step-by-step explanation:

Where S is the number of students and A is your final price. If each book cost 1.25, then she will have to pay 1.25 for every kid.

Answer Link

Otras preguntas

HELLP ME FOR 30 PTS PLEASEEE
if y x ate np what is 23
Assume that a sample is used to estimate a population proportion p. Find the 95% confidence interval for a sample of size 318 with 57% successes. Enter your ans
Use the amortization table below to find the monthly mortgage payment for a $292,000 loan at 6.50% for 30 years.
if a brand has a high degree of brand , it means that most consumers are familiar with the brand and what it stands for even if they do not use the brand.
when palpating the carotid pulse of a responsive patient, you should: a. avoid compressing both carotid arteries simultaneously. b. avoid gentle pressure so tha
Passage from Text TRUE!--nervous --very, very dreadfully nervous I had been and am; but why will you say that I am mad? The disease had sharpened my senses --no
¿Cual es el 15% de 400?
a 21-year old client is being evaluated in the outpatient psychiatric clinic after starting isocarboxazid 2 weeks ago. which of the client's statements needs to
write an equation of a line that passes through the point (2,-2) and is parallel to the line 5x-2y=4