contestada

judy spent $4.55 on oranges that cost$0.65 each.if x=the number of oranges ,what eqution would determine how many oranges did judy purchased?

Respuesta :

Layrd
4.55/0.65 =x or x times 0.65=4.55
The answer is 0.65x=$4.55