gymnast9625 gymnast9625
  • 11-04-2019
  • Mathematics
contestada

Manny is buying 5 pounds of grapes for $1.99 Per pound,6 1/2 pounds of strawberries for $1.75 per pound and 3.6 pounds of blueberries for $2.50 per pound. How much does he spend on fruit?

Respuesta :

kenzeecasey kenzeecasey
  • 11-04-2019

Answer:

8yu88uu

Step-by-step explanation:

igubp-9oi

Answer Link

Otras preguntas

1315 round nearest ten
Where are slides placed on a microscope?
How do I solve the equation   6=-w/8
Is bile autotroph or heterotroph nutrition?
A man hits a golf ball (0.2 kg) which accelerates at a rate of 20 m/s2. What amount of force acted on the ball?
I am working percentages increases and decreases with problems like From 24 pencils to 30 pencils (increase  question) or From 20 miles to 11 miles ( decrease q
If 400ml of milk is used for 8 pancakes,how much is used for 6
Name three desirable traits that are being transferred into genetically egineered food crops. How might these traits help to increase world food supplies?
The area of a rectangle is 24,396 square centimeters. if the width is 38 centimeters, what is the length. explain please I don't get it
How can archaeologists continue to study ancient remains without infringing on the rights of Native Americans?