notsmart8594 notsmart8594
  • 12-04-2019
  • Mathematics
contestada

The cost, c, of paper towels, based on the number or rolls, r, is given by the following equation.

c = 1.29r

What is the unit rate?

Respuesta :

vkcentral03 vkcentral03
  • 12-04-2019

Answer:

1.29

Step-by-step explanation:

Unit rate is for one, i believe

Answer Link

Otras preguntas

Each tile can be used more than once. ldentify whether each statement best describes an argumentative text or a persuasive text. {argumentative} {persuasive} De
What is 20% of 14.98
The common factors of 81 and 63 are
help i don’t understand what this is
Which statement is an example of irony? Robert failing a test after desperately cramming the night before. Sarah finding a quarter on the floor while looking fo
What product should be recorded in the last row of the table? 2LiCl + 3O2 3LiCl + 2O2 2LiO + 3Cl2 3LiO+ 2Cl2
In Bushwick, an “up and coming” neighborhood in Brooklyn, NY, the local taqueria La Guadelupana, which prepared recipes from Puebla for Mexican working-class fa
Which expression are equivalent to -3.5 - (-8.2)? Choose ALL that apply. -3.5 + (-8.2) 3.5 + (-8.2) -3.5 + 8.2 3.5 + 8.2 -3.5 + (+8.2)
I don't understand ​
Select the correct answer. Which of the following descriptions best states how oceans and land absorb the sun's energy differently? A. Land retains absorbed hea