Blessed15
Blessed15 Blessed15
  • 15-05-2019
  • Mathematics
contestada

if 5lb of cheese cost 18.50, how much would 1 lb cost​

Respuesta :

beheman beheman
  • 15-05-2019

Answer:

3.70

Step-by-step explanation:

18.50 ÷ 5 = 3.70

fairly simple math but can be confusing depending upon how its asked, you just have to find the words that describe what you have to do and check your math to make sure

Answer Link

Otras preguntas

solve using elimination, 2x+5y=2   3x-5y=53
what is 7/5 as a decimal number
What biome is New Caledonia considered?
6 divded by 2/3 = what
according to hamilton what are implied powers?A.powers not expressly forbidden in the constitutionB.powers that were forbidden in the constitutionC.powers that
solve using substitution, y=2x+5   y=6x+1
A grade has 81 girls and 72 boys. The grade is spilt into groups that have the same ratio of boys to girls as the whole grade. How many girls are in a group tha
3. The value of the expression 5.104 + 4.103 + 7.10 + 1 is equal to:
what is 7/5 as a decimal number
6 divded by 2/3 = what