keveshawatkins
keveshawatkins keveshawatkins
  • 15-08-2019
  • Mathematics
contestada

A ) 4.05 per pound
B) $5.40 per pound
C) $2.70 per pound
D) $1.35 per pound

A 405 per pound B 540 per pound C 270 per pound D 135 per pound class=

Respuesta :

hoangpm04
hoangpm04 hoangpm04
  • 15-08-2019

Answer:

D is the correct answer

Step-by-step explanation:

As you see, the product of peaches 1 and 2 have the different in cost is $1.35 and $2.70. As well as the following product of peaches also have the same increase in money.

So 2.70 - 1.35 = 1.35 so the common increase would be $1.35

Hope this help you :3

Answer Link

Otras preguntas

what is the meaning of point (7.5, 12)?
The difference in the ways that farmers artisans and scribes contributed to the civilization of ancient Egypt is that
IDENTIFY THE GERUNDS AND PARTICIPLES IN THE FOLLOWING SENTENCES. 1. walking on grass is forbidden. 2. she is fond of listening to old film songs. 3. I prefer re
You should NOT include quotation marks around the title of which kind of work? a. short story b. article c. newspaper d. particular episode of a podcast
You can buy 5 cans of green beans at the village market for $2.30. You can buy 10 of the same cans of green beans at Sams Club for $4.30. Which place is the bet
what is the meaning of point (7.5, 12)?
Dr. Jones would like a computer system for the office to help with management of the clinic. The cost is $15,000, and the interest rate is 4.6%. The amount of i
what is the ratio of 9/36
what is the meaning of point (7.5, 12)?
You found a job that pays $12 per hour. After working for one year, you will get a 4% raise. What will be your new pay rate after one year?