megan42
megan42
15-05-2016
Mathematics
contestada
Six cakes cost £2.40 how much does 10 cost
Respuesta :
Kristinaloveg
Kristinaloveg
15-05-2016
2.40 divided by 6 is 0.40 so 0.40 times 10 is 4.00
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 27+ )
Otras preguntas
What does "in _ through _" mean?
A tailor uses 75 yards of material to make 30 sweatshirts of the same size. At this rate, how much material is needed to make 1 sweatshirt? 0.4 yard
Find the circulation done by the velocity field V(x,y)= -y/[(x+1)^2 +4y^2]i + (x+1)/[(x+1)^2 +4y^2]j around the positively oriented square with vertices (2, 0
How does Chang's use of quotations from primary sources contribute to the effectiveness of her message?
Two angles are vertical angles. The measure of one angle is 36º. The measure of the other angle is (4x). What is the value of x?
How did southern whites react to their fear of rebellions by enslaved people? They compromised and allowed enslaved people to have the freedom of assembly. They
The state of wyoming is almost rectangular with an approximate width of 365 miles and an approximate height of 276 miles. If you fly across the state from oppos
In plants, the ____________ conducts water and dissolved minerals, while the ____________ conducts sucrose to different areas in the plant.
List at least three signal words the professor uses in the video
Which Civil War battle resulted in the Union army halting Robert E. Lee's invasion of the north? A) Fredericksburg B) Gettysburg C) Shiloh D) Trenton.